Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Teatr

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.

(Tove Jansson, Lato Muminków, tłum. Irena Szuch-Wyszomirska)

 

Wydawać by się mogło, że współczesnej młodzieży i dzieciom bliżej jest przed wielkie i małe ekrany niż do teatru czy na scenę. Uczniowie „Dębinki” od dawna dowodzą, iż myśl taka jest całkowicie niesłuszna. Od wielu lat na wszystkich poziomach edukacyjnych realizowane są tu rozmaite projekty o charakterze teatralnym. Przedsięwzięcia te cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostateczne efekty pracy – dłuższe lub krótsze przedstawienia – są nie tylko z wielkim zaangażowaniem przygotowywane, ale również z nie mniejszym zainteresowaniem oglądane. Od jasełek czy drobnych przedstawień słowno-muzycznych, teatrzyków kukiełkowych aż po wielkie, interdyscyplinarne, dwujęzyczne projekty dramatyczne; od kabaretowych skeczy po poważne i poruszające widowiska sceniczne – od wielu lat w „Dębince” mnożą się najrozmaitsze przedsięwzięcia dramatyczne.

Bardzo nas cieszy, że w każdym z kolejnych roczników dorastających w murach „Dębinki”, powoli (właściwie – już w edukacji wczesnoszkolnej) konstytuuje się grupa uczniów, którzy szczególnie chętnie angażują się rozmaite projekty teatralne. Obserwując fotografie czy filmy dokumentujące działalność artystyczną w minionych latach, zauważyć można, jak zafascynowani sceną uczniowie doskonalą swoje umiejętności, poszerzają swoje możliwości i… odkrywają siebie.

Piotr Reiss

 

A oto informacje o kilku zrealizowanych w „Dębince” przedsięwzięciach teatralnych...

Przedstawienie Pokój w Tobie

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Antycznych w Dębince

Jest taki wieczór

Teatr grecki w Dębince

Jubileusz 25-lecia Dębinki

Jaselka

Spotkanie bajek na debinkowej scenie

Święto-teatru-greckiego

Jest taki dzień-czyli-jaselka-w-Dębince

O Tadku niejadku, babci i dziadku

Jaselka 2014

Spotkanie teatralne

Jaselka 2013

Spektakl "O Mozarcie w pięciu odsłonach"

Drama-in-english

Teatr przeciwko przemocy

 

 

 

Pomagają nam