Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Tradycje

Dekoracje i wystrój sal

Tu nie ma o czym mówić – to po prostu trzeba zobaczyć! Pod profesjonalna opieką nauczycielki plastyki nasz budynek potrafi ... zakwitnąć, pokryć się szronem, zamienić się w dno oceanu. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze dekoracje pamięta się latami.

 

Opiekunowie dla najmłodszych

Uczniowie klas zerowych bawią się i pracują pod opieką starszych kolegów. Zwyczaj sprawowania indywidualnej opieki nad maluchami przez uczniów klas najstarszych sprawdza się znakomicie.

 

Wigilia Bożego Narodzenia

Piękna, pełna wzruszeń impreza świąteczna integrująca dębinkową społeczność. Oglądamy jasełka inscenizowane przez trzecią klasę. Tradycyjnie śpiewamy kolędy. Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie wszyscy życzenia. Potem w klasach odbywają się uroczyste spotkania wigilijne.

 

Pasowanie na ucznia i ślubowanie

Serdecznie i z powagą witamy pierwszoklasistów po rocznym przygotowaniu do pracy szkolnej w „Dębince”. Dzieci składają uroczyste ślubowanie, iż dołożą wszelkich starań, by godnie reprezentować naszą szkołę już jako pełnoprawni uczniowie.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Co roku inaczej, ale zawsze barwnie i z entuzjazmem, inaugurujemy wiosenną porę roku, np: inscenizujemy żywe obrazy, ubieramy się z fantazją, dbamy o różnorodność i bogactwo zajęć w klasach.

 

Piknik Szkolny

Coroczna impreza plenerowa, gromadzi społeczność szkolną, rodziców oraz przyjaciół „Dębinki”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują stoiska pełne smakołyków. Odbywają się konkursy i zabawy, pokazy i prezentacje ze słynną rewią „mody papierowej”. W ten sposób bawimy się i zbieramy fundusze na cele szkolne

 

Czasopisma szkolne

Od lat pracuje w szkole koło dziennikarskie redagujące gazetę „Dębowe Ucho”. Każdy czytelnik bez wątpienia przyzna, że poziom pisma jest prawie profesjonalny. Daje ono możliwość prezentowania swych wytworów poetycko – literackich, reporterskich wszystkim uczniom, pozwala nam na poznanie indywidualnych zainteresowań, pasji, hobby. Jest także dokumentem aktualnych imprez, zdarzeń i działań szkoły.

 

Pożegnanie absolwentów

Ta smutna i zarazem radosna uroczystość jest specyficzna dla każdego kolejnego rocznika. Żegnamy się z dumą i nadziejami na przyszłość, wspominamy, bawimy się, dziękujemy sobie nawzajem.

 

Pomagają nam