Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Wycieczka Odyseuszy do Berlina

W ostatnią niedzielę (18 listopada) grupa 34 Odyseuszy z Dębinki wyjechała na wycieczkę do Muzeum Techniki do Berlina, by tam poszukać wiedzy i inspiracji do dalszej pracy.

Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się między innymi jak rozwijały się i realizowały marzenia ludzi o podróżowaniu lądem (samochody, rowery, koleje), wodą (statki, łodzie) i w powietrzu (lotnictwo, balony, różne maszyny latające). Odyseusze mogli dowiedzieć się jaką rolę w naszym świecie odgrywają cukry i do czego je wykorzystujemy, jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery, jak rozwijała się fotografia i film, jak dawniej przesyłano informacje drogą radiowa i telefoniczną, jak produkowane są różne rodzaje tkanin i biżuterii. Mogli też własnoręcznie sprawdzić działanie różnych praw fizyki.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń.

W tym roku szkolnym mamy w Dębince 5 drużyn odysejowych. Każda  z nich będzie rozwiązywała inny problem. Odysejowa przygoda już rozpoczęła się dla 35 uczniów z klas czwartych  i piątych.

Wszystkie drużyny aktywnie działają już od września. Spotykają się na regularnych zajęciach oraz dodatkowych warsztatach. I tak np. w piątek 9 listopada zorganizowaliśmy warsztaty podczas których Odyseusze uczyli się tworzyć obrazy techniką linorytu z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, szyć na maszynie, lutować i podłączać diody LED do prądu oraz dowiedzieli się jak zbudować robota.

Z kolei w październiku (25 i 26), grupa 8 Odyseuszy wzięła udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Polskim. Warsztaty były jednocześnie rodzajem castingu do przedstawienia pt “27 grudnia” realizowanego przez Teatr przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Sześcioro uczniów z naszej szkoły będzie kontynuowało współpracę z profesjonalnymi aktorami  i weźmie udział w przedstawieniu. Serdecznie gratulujemy.

Za pomoc w organizacji wszystkich wyżej wymienionych atrakcji, opiekę i wsparcie serdecznie dziękujemy rodzicom Odyseuszy, szczególnie p. Tomaszowi Roszkiewiczowi, p. Tomaszowi Krollowi za organizację warsztatów, Gabrieli Kroll oraz państwu Annie i Krzysztofowi Łabowskim za pomoc w opiece nad Odyseuszami podczas wycieczki.

 

Trenerki

Krystyna Augustyniak - Przybył

Agnieszka Kroll

Pomagają nam