Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Wakacyjne wędrówki po Cząrnym Lądzie

Aby tradycji stało się zadość, w drugim tygodniu letnich wakacji ciekawe świata dzieci, zapukały do dębinkowych drzwi, aby wyruszyć we wspólną podróż po kontynentach. Tym razem nasz półkolonijny wehikuł wylądował w Afryce.

Jak na prawdziwych podróżników przystało swoją przygodę, uczestnicy tej wyprawy, rozpoczęli od przestudiowania mapy i zapoznania się ze zwyczajami panującymi w tamtym regionie. Pierwsze drzwi do wiedzy o Czarnym Lądzie uchylił dzieciom Patrick – pochodzący z Nigerii - nasz gość specjalny, który w barwny sposób opowiadał o mieszkańcach Afryki, zapoznał małych podróżników z muzyką i modą afrykańskich mieszkańców, a także pozwolił im zmierzyć się z językiem wybranych plemion. Spotkanie to nie było jednak jedynym źródłem wiedzy półkolonistów, przez kolejne dni wędrowali oni bowiem przemierzając sawannę i las równikowy, nauczyli się grać na własnoręcznie przygotowanych kijach deszczowych, czy też lepili z gliny naczynia niezbędne do życia codziennego. Upodobnili się do tubylców przygotowując afrykańskie ozdoby i dzielnie spojrzeli w oczy wielkiej afrykańskiej piątce w Muzeum Przyrodniczym w Uzarzewie. Pozwolili działać wyobraźni podczas zajęć teatralnych, a za pomocą własnoręcznie wykonanych lalek przenieśli widzów do świata afrykańskich opowieści.

Tydzień wędrówki przez Afrykę był czasem bardzo intensywnym, nikt jednak nie narzekał, a świetna zabawa okazała się być dobrym sposobem na zdobywanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowań odległymi zakątkami świata…

 

                                                                                                   Justyna Nowaczyk

Pomagają nam