Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Koncert charytatywny "Gramy na Tak"

W sobotę 1 marca w naszej szkole już po raz trzeci odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Gramy Na Tak”, zorganizowany przez uczniów Społecznego Gimnazjum Dębinka, pod opieką pani Agnieszki Kroll,  przy wsparciu i pomocy ze strony pani Dyrektor Beaty Łuczak – Wencel.  Od strony artystycznej koncertem zajęła się pani Maria Górska; a dekoracje były dziełem współpracy pani Grażyny Bober oraz uczennic naszego gimnazjum.  Całkowity dochód z tej imprezy przekazany zostanie na dofinansowanie obozu letniego dla niepełnosprawnych z ośrodka KAMYK prowadzonego przez Stowarzyszenie NA TAK.
Tegoroczny koncert został podzielony na dwie części – w pierwszej swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej oraz małe baletnice z naszego przedszkola „Mchu i Paproci”. W części drugiej natomiast mogliśmy posłuchać uczniów, absolwentów oraz przyjaciół naszego gimnazjum.
Naszym gościem była Pani Monika Karwacka z ośrodka KAMYK, która wraz z Panią Dyrektor otworzyła imprezę i serdecznie podziękowała organizatorom, wykonawcom i gościom za dar serca.
Występujący na scenie młodzi artyści wykonali na pianinie, na skrzypcach, gitarach, bębenkach a nawet na perkusji utwory klasyczne oraz pochodzące z repertuaru muzyki rozrywkowej lub filmowe. Byli i tacy, którzy zachwycili nas swoimi głosami, śpiewając mniej i bardziej znane utwory. Wystąpił szkolny chór gimnazjalny oraz młodzieżowe zespoły rockowe.
Wachlarz dźwięków płynących do nas ze sceny był bardzo szeroki – od muzyki klasycznej, poprzez pop, jazz, muzykę biesiadną aż do różnych odmian rocka. To niesamowite, że podczas jednego wieczoru zetknęliśmy się z tak różnymi stylami muzycznymi. Żaden inny koncert nie daje takiej możliwości.
W sobotni wieczór w Dębince działała magia. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci jako niezwykłe święto muzyki, które w naszej szkole powoli staje się tradycją.

Chcielibyśmy podziękować:
- Pani Dyrektor  Beacie Łuczak – Wencel
- organizatorom koncertu – uczniom Społecznego Gimnazjum Dębinka, w tym szczególnie konferansjerom - Karolinie Tomczyk oraz Mikołajowi Kotowskiemu  oraz obsłudze sceny: Jakubowi Chudziakowi, Jackowi Wapnerowi, Jackowi Jankowiakowi, Wojtkowi Andree,
- opiekunowi RSU - pani Agnieszce Kroll,
- pani Marii Górskiej oraz panu Piotrowi Pawlickiemu,
- pani Grażynie Bober,
- Szkolnemu Klubowi Wolontariusza oraz paniom Teresie Myszkowskiej i Dagmarze Pietruszewskiej,
- wszystkim występującym na scenie artystom, wychowankom przedszkola, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum oraz absolwentom i przyjaciołom,
- wreszcie szczególnie ciepło chcielibyśmy podziękować Tymoteuszowi Szukale za organizację i obsługę nagłośnienia.

Agnieszka Kroll

Pomagają nam