Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Sycylijskie spotkanie z Erasmusem

Po powrocie z Asyżu i dwudniowej przerwie w podróżach, nasz zespół koordynujący projekty Erasmus+, udał się w poniedziałek 28 października na kolejne trzydniowe spotkanie. Tym razem celem wyprawy była Sycylia i małe miasteczko Rosolini, w którym znajduje się siedziba jednego z naszych partnerów w projekcie “Aktywni, kreatywni, przedsiębiorczy”. To właśnie w gościnnych progach Istituto Comprensivo F.D’Amico spotkały się delegacje szkół z Grecji, Rumunii, Włoch, Polski i Hiszpanii by ustalić harmonogram realizacji zadań projektowych, uszczegółowić zasady współpracy i podzielić się doświadczeniami.

Niezwykle ważnym elementem spotkania była wymiana dobrych praktyk. Nasi partnerzy okazali się doświadczonymi uczestnikami programów międzynarodowych. Wiemy już dziś, że możemy się od nich wiele nauczyć, a współpraca zapowiada się ekscytująco. Co dla nas najważniejsze: nasz międzynarodowy zespół na pewno jest bardzo aktywny, niezwykle kreatywny i ogromnie przedsiębiorczy. 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją zdjęciową i filmową:

Najważniejszym efektem spotkań w Asyżu i Rosolini jest powstanie szczegółowego kalendarza, który pozwoli sprawnie skoordynować realizację dwóch dużych dwuletnich projektów, angażujących łącznie 9 szkół z 5 krajów. Licząc bardzo skromnie w naszych działaniach weźmie udział ponad 100 nauczycieli i nawet do 1000 uczniów. To ogromne przedsięwzięcie! 


Adam Bech

Pomagają nam