Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Dębince

W naszej bibliotece 21 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Na odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekały różne atrakcje. Można było obejrzeć wystawę dotyczącą życia i twórczości Henryka Sienkiewicza z okazji roku poświęconemu temu pisarzowi, zapoznać się z nowościami bibliotecznymi oraz wziąć udział w błyskawicznym konkursie ze znajomości książek, bibliotek i twórczości Henryka Sienkiewicza. Laureatami tego  konkursu zostali: Iga Mocek z kl.4a, Dominik Dykcik z kl.5a, Frania Jędraszak z kl. 6b oraz Gabrysia Olszewska z kl. 6b.
Dużym zainteresowaniem cieszył się, ogłoszony wcześniej, konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” wpłynęło ponad 40 prac indywidualnych oraz jedna zbiorowa. Uczniowie klasy 2b uznali za swoich ulubionych bohaterów, bogów starożytnych Greków. Sporych rozmiarów, kolorowa praca powstała z pojedynczych elementów tworzonych przez poszczególnych uczniów tej klasy. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: rysunek i ciekawa technika. Pokonkursowa wystawa prac i wręczenie nagród odbyło się w Światowym Dniu Książki. Za rysunek nagrodzono: Stasia Lorenca kl. 2b, Zuzannę Janygę kl. 3a, Stefana Sztukiewicza kl. 1d i wyróżniono: Zuzannę Maćkowiak kl. 3b, Mikołaja Karpa kl. 2b. Natomiast w kategorii ciekawa technika nagrodzeni zostali: Laura Kubacka z kl.1b, Amelia Pyżalska kl.3b, Igor Pyżalski kl.1a i Jagoda Kowalewska kl. 1a. Wyróżniono: Helenkę Nowicką kl. 1d, Amelię Fudałę kl. 2b oraz klasę 2b za pracę zbiorową.
Można było również zapoznać się z wynikami sondażu na temat „Dlaczego czytam książki”; sonda została przeprowadzona przez redaktorów kółka dziennikarskiego z klas 1-3.
Gratuluję wszystkim nagrodzonym i serdecznie zapraszam do naszej biblioteki, czekam tam na was codziennie.

                                                                                               Małgorzata Jarosz

 

Pomagają nam