Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Sukcesy Odyseuszy

Ostatni weekend marca był niezwykle pracowity dla pięciu zespołów dębinkowych Odyseuszy, którzy stawili się na 28. Ogólnopolskich Finałach Odysei Umysłu. Sam fakt, że w Gdyni pojawiło się aż tyle ekip reprezentujących naszą szkołę jest godzien uwagi. To wynik Eliminacji Regionalnych, w których odnieśliśmy niezwykły sukces, bowiem wszystkie nasze zespoły zakwalifikowały się do krajowych finałów.

W Gdyni prezentowaliśmy rozwiązania pięciu problemów w pierwszej grupie wiekowej. „Ekipa Omeratunkowa” zbudowała pojazd – OmeroMobil, przy pomocy którego odbyła niezwykłą podróż. Zespół rozwiązujący problem „Do zobaczenia w ukryciu” skonstruował oryginalne Stworzenie mechaniczne nazwane wdzięcznym imieniem „Wert”. Trzeci z zespołów przeniósł nas do „Pracowni mistrza Leonarda” i przedstawił autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym oraz jego dziełach. Niesamowitym kunsztem inżynieryjnym popisała się ekipa „Balsy z polotem”, która musiała zbudować strukturę z drewna balsa zdolną do swobodnego lotu na wyznaczonym dystansie oraz udźwignięcia możliwie jak największego ciężaru. Wreszcie zespół rozwiązujący problem piąty-  „Spory o pozory” - przeniósł nas w scenerię starożytnego Egiptu, gdzie pewien kot (Sprytny Mąciciel) usiłował skłócić mieszkańców kraju nad Nilem z psami.

Wszystkie grupy wywiązały się znakomicie ze swoich zadań, poprawiły swoje wyniki z Eliminacji Regionalnych i zajęły wysokie pozycje w konkursie zadań spontanicznych. Potrafiły się zachować sportowo wobec przedstawicieli innych drużyn. Kibicowały nie tylko sobie nawzajem, ale także Odyseuszom z tzw. drużyn kumpelskich, oglądały przedstawienia – zarówno starszych jak i młodszych, bawiły się i integrowały z najbardziej kreatywnymi młodymi ludźmi w naszym kraju. W ten sposób nasi uczniowie przeżyli w miniony weekend niezwykłą przygodę – a jak bardzo niezwykłą mogą pewnie zrozumieć tylko ci, którym było dane obserwować ich pracę, wspierać i kibicować (DZIĘKUJEMY NASZYM RODZICOM - KIBICOM! Bez Waszej pomocy wiele rzeczy byłoby niemożliwych!).

Trzeba też wspomnieć o wynikach konkursowych zmagań.

Drużyna „Sporów o pozory” zdobyła tytuł Laureata II. stopnia konkursu i 3 miejsce w swojej klasyfikacji wiekowej. Oznacza to prawo do udziału w 27. EuroFestiwalu Odysei Umysłu, który odbędzie się już za 3 tygodnie w  dniach 25-30.04.2019 w miejscowości Petrovskoye k. Petersburga w Rosji.

Grupa rozwiązująca problem „Do zobaczenia w ukryciu”, uzyskała tytuł Laureata I stopnia i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a to oznacza, że przygotowuje się do lotu na Finały Światowe Odysei, które odbędą się 21-26.05.2019 na Michigan State University w East Lansing  w USA!

To ogromny sukces naszych dzieci, ale nie tylko ich. Dziękujemy za wsparcie jakie do tej pory otrzymaliśmy od rodziców.

Chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować Państwu Karolinie i Maciejowi Witkowskim za organizację transportu dekoracji wszystkich odysejowych drużyn do Gdyni.

Pani Basi Kowalik i panu Adamowi Bechowi – za wsparcie, podtrzymywania „odysejowego ducha”  i opiekę nad Odyseuszami podczas konkursu.

Osobne podziękowania kierujemy do państwa Hrab, pani Fornalik, pana Strzeleckiego oraz pozostałych rodziców obecnych na Finałach, którzy pilnowali dekoracji, własną piersią zasłaniając je nieraz przed przypadkowym uszkodzeniem, pomagali w  opiece nad drużynami, w organizowaniu rożnych „przydasiów”, o których w ferworze zabawy zapomnieli Trenerzy i Odyseusze, wspierali dobrym słowem, uśmiechem i czekoladą.  

Trzymamy kciuki za naszą reprezentację na Eurofestiwalu i finałach Światowych.

Trenerki

 

Pomagają nam