Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Spotkanie z absolwentką Dębinki, p. Kasią Korobacz

8 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z absolwentką  „Dębinki”, p. Katarzyną Korobacz. Po ukończeniu naszej szkoły uczęszczała ona do II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Obecnie studiuje psychologię. Pierwszy rok studiów ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, następnie przeniosła się na uniwersytet w Anglii, w Bristolu.

Aktualnie zdobywa doświadczenie w szpitalu psychiatrycznym, gdzie uczy się, jak oddziaływać na ludzi, pomagać im i jak z nimi pracować, aby terapia była efektywna. Pani Katarzyna opowiedziała o swojej pracy, o jej organizacji, również o tym, że wszystkim zawiadują pielęgniarze i pielęgniarki. Absolwentka zwróciła naszą uwagę na studia pielęgniarskie, które są popularne w Anglii. Takie wykształcenie otwiera drogę do zawodu terapeuty, co pozwala na szybszy awans zawodowy, a co za tym idzie – również finansowy. Kasia przekazała nam szereg ciekawych informacji na temat codziennego życia w Wielkiej Brytanii, takich jak np. warunki mieszkaniowe dla studentów – zarówno na terenie kampusu, domu studenckiego, jak i prywatnej kwatery.

Jednak najważniejszy przekaz, jaki płynął ze spotkania, dotyczył tego, że w życiu należy realizować swoje plany, spełniać marzenia. Aby tego dokonać, trzeba najpierw zastanowić się, co tak naprawdę nas interesuje, cieszy i co sprawia nam przyjemność.

Nina Roll (8a)

Galeria zdjęć

Pomagają nam