Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Pożegnanie lata

Tradycji stało się zadość: tak jak co roku, również teraz najmłodsi (z klas 0-3) uczniowie Dębinki w szczególny sposób pożegnali mijające lato.

Dzieciaki obejrzały specjalnie przygotowane przez starszych kolegów prezentacje multimedialne o tematyce żywieniowej: o zaletach zdrowego jedzenia, wartościach odżywczych poszczególnych owoców i warzyw oraz o potrawach specyficznych dla danego kraju.

Oczywiście była też degustacja. W klasach jedzono zdrowe przekąski (orzechy, nasiona, suszone owoce), a w bawialni miała miejsce prawdziwa uczta: pyszne kanapki z twarożkiem, smalcem, pomidorami, powidłami itd. Były też najróżniejsze (także egzotyczne) owoce, ciasto i soki. Wiele potraw uczniowie przygotowali samodzielnie (np. „zerówki” ukwasiły ogórki, a klasy pierwsze zrobiły twarożek z dodatkami); bardzo pomogły też mamy uczniów – serdecznie dziękujemy!

W tym dniu we wszystkich klasach rozmawiano o tym, co wiąże się z właściwym odżywianiem – o zdrowych darach lata. Wykonano też różne prace plastyczne związane z tematem.

„Żegnaj lato na rok” możemy wszyscy zaśpiewać, mając jeszcze w ustach jego smak, zapach i wakacyjne, letnie wspomnienia…

W imieniu organizatorów: Krystyna Przybył

Pomagają nam