Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

„Młodzi ekonomiści”

Ruszyła kolejna edycja Międzyszkolnego konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”. Już po raz szósty młodzi adepci ekonomii będą mieli okazję poznać podstawowe pojęcia i mechanizmy rządzące gospodarką. W tym roku dodatkowo poszerzą swoją wiedzę o ABC marketingu i rynku nieruchomości. Było to możliwe dzięki wykładom online, przygotowanym i poprowadzonym przez specjalistów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zaproszonych do współpracy przez Fundację UEP. Stronę techniczną transmisji zabezpieczył nasz stały partner konkursowy, firma Grant Thornton.

23 lutego 2021 roku uczniowie zgłoszeni do udziału w Konkursie mogli wysłuchać wystąpienia dr Tomasza Zawadzkiego. Nasz prelegent to pracownik naukowy UEP specjalizujący się w badaniu sektora stacji paliw w Polsce, tworzenia nowych marek FMCG, innowacji marketingowych, marketingu w sporcie oraz social media w marketingu. Właśnie temu ostatniemu tematowi poświęcony był jego wykład, oraz czat z uczestnikami spotkania.

Dr Zawadzki w przystępny sposób zaprezentował materiał "Social media - czyli jak mądrze korzystać, by przyciągnąć Klienta". Wydaje się nam, że obecność w świecie social media jest dziś dla firm oczywistością. Jak pokazuje praktyka nie każdy potrafi robić to dobrze. Podczas wykładu zostały zaprezentowane podstawowe dane mówiące o wykorzystaniu social media w marketingu oraz przykłady dobrych i złych praktyk. Te, jak zawsze, wzbudziły najwięcej emocji. Sporo miejsca wykładowca poświęcił omówieniu perspektywom rozwoju tego sektora reklamy.

Kilka dni później, 26 lutego, dr Sławomir Palicki wprowadził uczestników Konkursu w temat „Nieruchomości - niezbędnych do życia i... pomnażania pieniędzy". Nieruchomości często są przez nas postrzegane wyłącznie jako niezbędna przestrzeń do zamieszkiwania. Tymczasem współcześnie przypisywane im role i funkcje wykraczają daleko poza mieszkaniową. Coraz więcej Polaków bogaci się dzięki nieruchomościom inwestując w nie swoje oszczędności. O nieruchomościach naprawdę warto wiedzieć więcej! Okazją do tego było spotkanie z naszym prelegentem.

Warto dodać, że dr Palicki zajmuje się badaniami nad rewitalizacją miast i analizą rynku nieruchomości. W jego sferze zainteresowań naukowych znajdują się także wielkoskalowe inwestycje społeczno-gospodarcze, przestrzeń publiczna oraz konsultacje społeczne w przestrzeni.

Celem naszego Konkursu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią jako istotną dziedziną wiedzy, przydatną w życiu i służącą rozwojowi. Podobnie jak w latach poprzednich, Konkurs znalazł się się w Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Jego laureaci mogą zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.  

Organizatorem Konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 „Dębinka” w Poznaniu. Nasi partnerzy to: Narodowy Bank Polski oraz Katedra Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Patronat nad Konkursem przyjęła Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego.

Przed nami wkrótce eliminacje szkolne, które odbędą się online 15 marca. Etap międzyszkolny zostanie rozegrany 26 kwietnia, a finał odbędzie się w maju.

Wszystkim uczestnikom życzymy POWODZENIA!

 

Adam Bech

Pomagają nam