Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dwie drużyny Odyseuszy z Dębinki jadą do USA.

W tegorocznej edycji programu Odyseja Umysłu wzięło udział 5 dębinkowych drużyn. Zmierzyliśmy się ze wszystkimi pięcioma odysejowymi problemami. Prace i przygotowania trwały od początku tego roku szkolnego, a także przez tydzień ferii zimowych i w niejeden weekend. Ostatecznie wszystkie drużyny wykonały swoje zadania, przezwyciężyły wszelkie trudności, podjęły wyzwanie i rozwiązały odysejowe problemy na medal. Pierwsza z drużyn zbudowała i przetestowała na konstrukcję z drzewa balsa; kolejna stworzyła pojazdy, które musiały pokonać pięć różnych przeszkód, odwiedzając pod drodze 4 różne stacje; jeszcze inna konstruowała urządzenia napędzane za pomocą gumek recepturek, dzięki którym naprawiła awarię techniczną tajemniczej maszyny; następna zaadaptowała mit o puszce Pandory do konwencji gier wideo;  ostatnia wyreżyserowała niesamowity niemy film, rodem ze starego kina. Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania, przedstawiły swoje rozwiązania problemów długoterminowych w formie spektaklu na Eliminacjach Regionalnych w Poznaniu, po czym cztery z nich uzyskały awans na Finały Ogólnopolskie. I tak w ubiegły weekend znaleźliśmy się w Gdańsku. Na Finałach wszystkie dębinkowe drużyny zaprezentowały niezwykły hart ducha, kreatywność i bardzo wysoki poziom. Dwie z naszych drużyn - z klas czwartych szkoły podstawowej (Pociąg do wyzwań) oraz klas pierwszych gimnazjum (Przejściowe trudności techniczne) zdobyły drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski, dzięki czemu mają możliwość wyjazdu na Finały Ogólnoświatowe do USA.

Dyrekcja Szkoły, Odyseusze, Trenerzy i Rodzice bardzo serdecznie dziękują Państwu Warszczyńskim za bezinteresowną  i bezcenną pomoc w przewiezieniu dekoracji na tegoroczne finały do Gdańska.

Przed nami ważny etap wielu przygotowań i pozyskiwania funduszy na wyjazd. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć nasz projekt finansowo, w formie pomocy merytorycznej (lub jakiejkolwiek innej) prosimy o kontakt z sekretariatem lub dyrektorem szkoły.

Trenerki
Agnieszka Kroll i Ewa Nawrocka

Pomagają nam