Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Drużyna Dębinkowych Odyseuszy na Eurofestiwalu w Rosji

Drużyna „Sporów o pozory”, laureat II. stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Odyseja Umysłu w  swojej kategorii wiekowej uczestniczyła w Europejskim Festiwalu Odysei Umysłu, który odbył się dniach 25-30.04.2019 w miejscowości Petrovskoye k. Petersburga w Rosji. Hasłem przewodnim były słowa Jurija Gagarina: "Pojechali!", które kosmonauta  wypowiedział przed lotem 12 kwietnia 1961 roku.

Jak wiadomo, EuroFestiwal nie jest kolejnym etapem konkursu, a niepowtarzalnym dorocznym przeglądem dokonań Odyseuszy z różnych krajów i kultur. Można jednak pogratulować czwartoklasistom z naszej szkoły, którzy za swoje przedstawienie w swojej kategorii w  nieformalnej klasyfikacji uzyskali najlepszy wynik wśród zespołów z Indii, Czech, Rosji, Chin i  Szwajcarii. Sędziowie chwalili ich za świetną grę aktorską, wspaniały występ, kreatywne pomysły, niesamowitą ekspresję i energię na scenie. Mieli też wspólne warsztaty z drużynami  kumpelskimi z Rosji i Szwajcarii, podczas których powstało nowe, wspólne przedstawienie, które nagrodzone zostało pucharem za trzecie miejsce. Była to  świetna lekcja współpracy i komunikacji, gdyż celem EuroFestiwalu jest integracja uczestników w atmosferze zabawy i twórczego współdziałania. Dodatkowo też, wspólnie ze swoimi kolegami z Rosji i Szwajcarii okazali się najlepsi w specjalnym quizie z wiedzy o swoich krajach. Świetnie, w biało-czerwonych barwach, prezentowali się podczas przemarszu wszystkich uczestników Eurofestiwalu, dali radę w zabawach sportowych, na scenie Festiwalu Kultury obejrzeli występy ze wszystkich dwunastu państw uczestniczących w Eurofestiwalu. Udało się również (niestety krótko) zobaczyć Petersburg, Rygę i Wilno. Nie zapomnieli o Dębince-  podczas międzynarodowych targów sprzedawali tatuaże tematycznie związane z Eurofestiwalem, a pieniądze ze sprzedaży postanowili przeznaczyć na pomoc dla naszej absolwentki Julki

Naprawdę możemy być wszyscy z nich dumni.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wyjazd doszedł do skutku: szczególnie rodzicom i dyrekcji naszej szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Tomasza Suchańskiego, który wsparł drużynę upominkami dla drużyn kumpelskich a  Trenerkom i Odyseuszom oferował nieocenioną pomoc na miejscu - w Rosji.

Pan Okoniewski był sponsorem tak świetnie sprzedających się w Rosji tatuaży i naklejek.

Drużynę wsparli też finansowo rodzice pozostałych Odyseuszy (z drużyn nie wyjeżdżających już nigdzie dalej) a także Dyrekcja Szkoły.

A co było najważniejsze podczas wyjazdu dla naszych młodych Odyseuszy? O tym mogą się Państwo przekonać oglądając film i zdjęcia z tej niezwykłej wyprawy.

                                                                                             

Trenerki

Krystyna Augustyniak - Przybył

Agnieszka Kroll

 


Pomagają nam