Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dębinkowi Odyseusze na finałach

W ostatni weekend marca 4 drużyny dębinkowych Odyseuszy wyruszyły do Gdyni na 27 ogólnopolski Finał Odysei Umysłu.

Podczas finałów nasze drużyny pokazały swoje rozwiązania problemów długoterminowych, wzięły udział w konkursie zadań spontanicznych, poznawały miasto Gdynię, tajniki nauki w Centrum eksperyment a także nawiązywały nowe znajomości z Odyseuszami z innych miast.

Nasi Odyseusze z sukcesem pokonali niezwykły triatlon za pomocą skonstruowanego przez siebie pojazdu, spotkali się z kosmicznymi wędrowcami z Nieziemskiej Miejscówce, przedstawili niezwykle kreatywną wersję szkolnej lektury – Ani z Zielonego Wzgórza.

Spośród naszych drużyn najwyżej uplasowała się drużyna gimnazjalna zajmując 5 miejsce w klasyfikacji generalnej a pierwsze w konkursie zadań spontanicznych. Wszystkie drużyny pokazały się z jak najlepszej strony, uzyskując bardzo dobrą punktację, bawiąc się i ucząc w duchu odysejowym.

Bardzo dziękujemy za wsparcie podczas wyjazdu  pani Oli Sommerfeld, pani Hani Wawrzyniak i pani Oli Paradowskiej za opiekę nad Odyseuszami, państwu Kołodziejskim – za transport dekoracji na miejsce konkursu, pani Łabowskiej za pomoc w organizacji zwiedzania Gdyni oraz pozostałym rodzicom za wsparcie podczas konkursu.

 

Agnieszka Kroll

Pomagają nam