Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Charytatywny grudzień

Jak co roku, grudzień w naszej szkole upłynął pod hasłem wielu akcji charytatywnych organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza.

I tak od końca listopada podziwiać mogliśmy w holu szkoły, w ramach VI FESTIWALU PIERNIKA, piękne pierniki -wypieczone i świątecznie zapakowane przez rodziny z naszej szkoły.  Przekazane zostały one potem Hospicjum Palium, by trafić potem w ręce darczyńców wspomagających hospicjum.

 Na rzecz Hospicjum odbyła się także zbiórka darów w holu szkoły oraz zorganizowany został tegoroczny Kiermasz Świąteczny. Dochód z kiermaszu, na którym sprzedawane były świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem p. Grazyny Bober , wyniósł aż 2810 zł !  Zbiórka także się udała – przekazaliśmy hospicjum nie tylko kwotę z kiermaszu, ale także wiele darów umożliwiających przygotowanie paczek dla rodzin osób przebywających w hospicjum domowym.

W poprzednim tygodniu w naszej szkole miały także finał  coroczne akcje charytatywne I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM  i ŚWIĄTECZNA GAŁĄZKA. 

 W ramach tych akcji wspólnymi siłami udało nam się zrealizować marzenia podopiecznych OWDiR w Kołaczkowie  oraz obdarować najbardziej potrzebujące dzieci z SP nr 84. 

KOLEJNY RAZ POKAZALIŚMY, ŻE JAK SIE BARDZO CHCE, TO MOŻNA !

Dziękujemy za wsparcie wszystkich inicjatyw- mamy nadzieję, że przygotowane prezenty wywołają uśmiech na niejednej twarzy- nie tylko obdarowanych, ale także obdarowujących :-)

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI !

 

W imieniu opiekunów SKW

Teresa Myszkowska

Pomagają nam