Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Spotkania z absolwentami Dębinki

Uczniowie klas ósmych stają przed trudnym wyborem. Muszą zdecydować, do jakiej szkoły średniej chcą uczęszczać oraz co tak naprawdę mają zamiar robić w przyszłości.

Zaprosiliśmy zatem do szkoły jednego z absolwentów „Dębinki” – pana Jakuba Jagielskiego. Opowiedział on o swojej ścieżce edukacyjnej. Wspominał o ukończonym Liceum nr 8 w Poznaniu oraz o Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Obecnie zajął się on nanobiotechnologią – kończy studia doktoranckie w Centrum Nanobiomedycznym przy Uniwersytecie im. A. Mickiewicza.

W swoim wystąpieniu p. Jakub opowiedział o życiu studenckim oraz o pięciu bardzo ważnych zasadach, o których warto pamiętać.

Są to :

1. Nigdy nie bać się zadawać pytań oraz nie bać się mówić.

2. Być otwartym na nowe nauki i ludzi.

3. Pokazać, że nam zależy.

4. Uczyć się języka angielskiego, bo jest on niezbędny do komunikacji z obcokrajowcami.

5. Robić to, co się kocha.

Na koniec można było zadać prowadzącemu pytania dotyczące jego pracy, edukacji oraz międzynarodowych wyjazdów naukowych, w których uczestniczył.

Mamy nadzieję,  że takie spotkania z absolwentami ”Dębinki” pomogą jej uczniom wybrać dalszą drogę edukacyjną i życiową. Zaczynamy zatem cykl tego typu  prezentacji i trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów.

Magdalena Reiss

 

Pomagają nam