Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Pożegnanie Absolwentów,

czyli ostatni zjazd w Dębince. Historia uczniowska z lat 2014-2022 we 12 księgach – nie tylko wierszem.

Tak brzmiał pełny tytuł uroczystości zakończenia roku szkolnego klas 8., która odbyła się 23 czerwca w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Całość podzielona była na dwie części.

W nastrój Pana Tadeusza uczniowie wprowadzili nas już na początku, tańcząc – oczywiście poloneza. Po staropolskim wprowadzeniu uczniowie otrzymali świadectwa, stając się tym samym już absolwentami Dębinki. Później wręczono wyróżnienia w konkursach, podziękowania za pracę w wolontariacie i samorządzie oraz przyznano najważniejsze wyróżnienia – statuetki Mistrza Dębinki.

Pani Dyrektor Beata Łuczak-Wencel wraz z wiceprezesem Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego – Leszkiem Ciesielskim wręczyli podziękowania rodzicom, którzy wspierali szkołę, pomagając przez wiele lat w wielu sferach. Po krótkiej przerwie, podczas której można było obejrzeć nagranie - nasi uczniowie tańczący poloneza w strojach z epoki, nastąpiła część 2., czyli uczniowska. Teraz – już absolwenci -  we 12 księgach nie tylko wierszem podziękowali swoim nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, a także rodzicom. Całość oczywiście nawiązywała do epopei narodowej, nie tylko tytułem, ale i stylem.  Nie zabrakło przemówień rodziców, dziękujących szkole i wspominających różne humorystyczne sytuacje Po uroczystości wszyscy przyjechaliśmy do szkoły, gdzie uczniowie bawili się po raz ostatni w murach naszej Dębinki.

Ciepło Was żegnamy naszych Absolwentów i życzymy im wielu sukcesów!!!

Przy tej okazji – gratulujemy wspaniałych wyników egzaminacyjnych (średnia szkoły z języka polskiego – 77,41%, z matematyki – 90,72%, z języka angielskiego – 98,24%). BRAWO!


Pomagają nam