Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z Sercem" - II edycja

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z Sercem" - II edycja

 „Dębinka” bierze udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z Sercem". Celem tego wydarzenia jest głównie promowanie wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Finał akcji jest przewidziany na dzień 29 września, gdyż właśnie wtedy świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca, ale my działamy cały wrzesień.

 Cały czas we wszystkich klasach odbywają się lekcje z sercem, podczas których uczniowie dowiadują się jak działa nasze serce i jakie są jego zadania, czytamy również fragmenty książek, które przybliżają ten temat młodszym jak i starszym uczniom.

Świetlicę i bibliotekę ozdobiły gazetki tematyczne oraz prace uczniów.

Kolejną akcją, która promowała zdrowy tryb życia i zachęcała do aktywności fizycznej był „Bieg Serc”, który zrealizowali uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami.

Przed nami jeszcze wiele sercowych wydarzeń, m.in. lekcja pierwszej pomocy, scenki teatralne czy spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem, autorem książki „Dwa serca anioła”.

Dla każdego znajdzie się coś serduszkowego!

Wyposażeni w gorące serca, uśmiechy i ulotki od ReklamowyGadzet.pl promujemy aktywny i zdrowy sposób na spędzanie czasu

Pomagają nam