Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów MMBSz brzmiało:„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.
W ramach obchodów tego święta klasy trzecie odwiedziły Bibliotekę Raczyńskich, gdzie zapoznały się z księgozbiorem i zasadami zapisu do biblioteki publicznej. Piątoklasiści wysłuchali prelekcji pisarza i podróżnika Marka Fiedlera – „Świat mnie wabił”. Trzecioklasiści wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.
Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było ogłoszenie dnia 23 października świętem naszej biblioteki. Na odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekało wiele atrakcji. Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć trzy wystawy: prac dostarczonych na konkurs fotograficzny „Z książką dookoła świata”, nowości bibliotecznych oraz „Motyw książki w malarstwie”. Osobom, które brały udział w konkursie fotograficznym: Maja Zielińska kl. 5b, Bianka Wojciechowska kl. IIIb gim., Natalia Prądzyńska kl. IIb gim wręczyliśmy nagrody książkowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs błyskawiczny związany z książką i biblioteką. Zwycięzcy musieli wykazać się nie tylko wiedzą ale również refleksem. Pytania czytane były na przerwach przez radiowęzeł a nagrodę otrzymała pierwsza osoba, która zgłosiła się do biblioteki z poprawną odpowiedzią. Laureatami zostali: Marta Witkowska i Paweł Lewicki z kl. Ia gim., Ignacy Pawlak z kl. Ib gim., Jan Bobrowski z kl. 6a oraz Antonina Łęcka i Daniela Domagalska-Nowak z klasy 4a.

Małgorzata Jarosz

Pomagają nam