Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dzień kropki w Dębince

Tegoroczny Dzień Kropki* był pełen wyzwań i okazji do wspólnej, dobrej zabawy. Już od rana, przed wejściem do szkoły, na rodziców i uczniów czekało kreatywne zadanie na rysowanie. Tuż po pierwszym dzwonku uczniowie klas 0-3 ubrani w zakropkowane stroje oficjalnie rozpoczęli świętowanie wspólną piosenką i tańcem pt. "Kropka". 
 
 
W ciągu dnia podczas lekcji oraz przerw, każdy miał okazję rozwinąć swoje skrzydła angażując się w przeróżne aktywności z KROPKĄ w roli głównej. Akcja była wzmocnieniem działań realizowanych w ramach Dnia Dobrego Słowa, kiedy to w holu szkoły pojawiły się piękne kolorowe skrzydła ze słowami, które dają moc!

*Międzynarodowy Dzień Kropki obochodzony 15 września, to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa, która zachęca do wspierania młodych ludzi w odkrywaniu i rozwijaniu talentów. 
 
Z  okazji Dnia Kropki, ogłoszone  zostało ogólnoszkolne „Wyzwanie na opowiadanie”. Zadanie polegało na napisaniu twórczego opowiadania lub rymowanego wiersza z KROPKĄ w roli głównej. Akcja miała na celu zachęcenie naszych uczniów do rozwinięcia literackich skrzydeł oraz pobudzenia kreatywności. Akcja zakończyła się dużym sukcesem!!! Napisanych zostało 20 niezwykłych opowiadań oraz 9 błyskotliwych wierszy. Najciekawsze utwory zostały nagrane przez lektorów i w formie audio są do dziś słuchane podczas przerw w klasach 0-3 :).


Pomagają nam