Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Drużyna Dębinkowych Odyseuszy na 40-tych Finałach Światowych Odysei Umysłu w East Lansing

Wśród 896 drużyn z całego świata, które zjechały na 40. Finały Światowe Odysei Umysłu znalazła się również drużyna Odysejowiczów z Dębinki.  Była to grupa w składzie:  Ania Hrab, Tomek Dachowski, Mateusz Kostusiak, Rysiu Pankiewicz, Wiktoria Rezlewicz- Frąckowiak, Jagna Szerszenowicz, Marta Wilczyńska. 21 maja uczniowie wraz z trenerkami wylecieli do Detroit, aby potem znaleźć się na kampusie Uniwersytetu Stanowego Michigan.  Dębinkowicze pojechali, aby zaprezentować tam rozwiązanie problemu długoterminowego nr 2, czyli "Do zobaczenia w ukryciu" ( Hide in Plain Sight) w języku angielskim oraz wziąć udział w konkursie zadań spontanicznych. Wśród 59 drużyn w swojej kategorii i poziomie zajęli drugie miejsce w konkursie zadań spontanicznych oraz 27 miejsce w klasyfikacji generalnej. Chwalono ich za kreatywność, swobodę wypowiadania się w języku angielskim oraz ekspresję sceniczną.

W czasie pobytu na Finałach nasi uczniowie  obserwowali występy innych drużyn z całego świata, dopingowali Polaków, uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez  Agencję NASA, w Festiwalu Kreatywności, nawiązywali nowe przyjaźnie i integrowali się z drużyną kumpelską (z Crystal Lake Elementary School Michigan), wymieniali pinsy, wszędzie ćwicząc umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich ceremonia otwarcia i gala zakończenia konkursu. Dla wszystkich był to bardzo intensywnie spędzony czas.

Podobnie też było w Chicago, dokąd drużyna z Dębinki udała  się po zakończeniu zmagań konkursowych. Tam odwiedziła wiele ciekawych miejsc: m.in. ogromne oceanarium z gatunkami stworzeń morskich z całego świata oraz pokazem tresury delfinów, Field Muzeum Of Natural History pełne eksponatów z całego globu na czele z jedynym na świecie szkieletem dinozaura,  który składa się w 90% z prawdziwych kości.  Nie udało się wprawdzie wjechać na 103 piętro Willis Tower (było pochmurno), ale ci, którzy chcieli wjechali  na szczyt John Hancoc Building  ze szklaną ruchomą pochylnią. Zachwycił nas Park Milenijny ze słynną Fasolką  i video fontanny, Buckingham Fountain, Art Institute of Chicago z dziełami mistrzów  z całego świata, wnętrza Chicago Cultural Center, Navy Pier, Lincoln Park Zoo, Muzeum Historii Chicago, błyszcząca wieża Trumpa, pocztówkowy szyld Teatru Chicago.  Dębinkowi Odyseusze mogli też podziwiać pomniki  i parki,  spacerowali brzegiem rzeki Chicago i Jeziora Michigan, bawili się na plaży. Oczywiście spróbowali także hot doga i pizzy Chicago Style. Czas spędzony na drugiej półkuli obfitował w niezwykłe wrażenia artystyczne, doświadczenia naukowe oraz społeczne, pozwolił zdobyć nową wiedzę, rozwijać umiejętności współpracy, komunikowania się w języku angielskim, sprzyjał rozwijaniu kreatywności, kształtowaniu postaw otwartości i ciekawości poznawczej ale przede wszystkim był niezwykłą i niezapomnianą przygoda dla wszystkich jego uczestników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego że wyjazd doszedł do skutku:

von Zanthier & Dachowski Kancelaria Prawnicza sp. k.

STANPOL-IMPEX Janusz Stróżyk

"Plus Perfect" Spółka z o.o. Spółka komandytowa


GRADATIM GRAŻYNA HOROWITZ


Quercus

 

Osobne podziękowania kierujemy do pani …..(nie znam imienia) Brzezińskiej za doskonałe tłumaczenie scenariusza.

 

        

 

Dyrekcja Szkoły, Trenerki, DrużynaPomagają nam